x
Corona Virüs Valiz - Çanta Dezenfekte Önerileri
10.08.2020

Corona Virüs Valiz - Çanta Dezenfekte Önerileri

Çanta, Cüzdan ve Valizleri Nasıl Dezenfekte Etmeli?

Coronavirüsü döneminde yurt dışından yeni dönen biri çantaları ile birlikte valizini nasıl temizlemeli veya günlük alışveriş sonrası çantayı nasıl dezenfekte etmeli diye düşünüyorsan işte sana yardımcı olacak öneriler:

 

Deri Çanta Temizliği

Deri Çanta Nasıl Temizlenir

Evinde bulunacak beyaz sirke dezenfekte edici etki gösteriyor ancak  deri çantada ve deri cüzdanda temizlik esnasında direkt çantaya kullanmak deriye zarar verebiliyor. Bu nedenle çeyrek bardak sirkeyi yarım bardak zeytinyağı ile karıştırarak sprey ile çantaya uygulayabilirsin. Birkaç dakika beklettikten sonra çözeltiyi sildiğinde çantanın temiz ve dezenfekte olduğundan emin olabilirsin. Çamaşır suyu ve amonyak bazlı temizleyicileri çantaya değdirmemelisin. Eğer elinde alkol veya amonyak bazlı olmayan bir antibakteriyel mendil varsa, acil durumlarda çantayı nazikçe, antibakteriyel mendil ile silebilirsin. Çantalar 10 saniye kadar su buharı ile temas edebiliyor. Eğer buharlı bir temizleyicin varsa su buharı kullanabilir ardından deri yağı ile çantayı dezenfekte edebilirsin. Hem cüzdan hem de valizler için bu uygulamaları yapabilirsin.

 

Süet Çanta Temizliği

Süet Çanta Nasıl Temizlenir

Coronavirüs korunma önlemi olarak yanında taşıdığın çanta, cüzdan ve valizleri dezenfekte edebilirsin. Normalde süet çanta temizliği için pek tercih edilmese de zorlu bir leke veya dezenfekte ihtiyacı olduğunda süet çantaları biraz buharda tutabilirsin. Islatmamaya özen göstererek 5 saniye kadar su buharı ile temas ettirebilirsin. Bu sayede çantan buhar ile temizlenecektir. Az miktarda sirkeyi temiz ve hafif nemli bir beze dökerek, oval hareketlerle çantanı silebilirsin. Ardından çantayı havalandırarak kurutmayı unutmamalısın.

 

Beyaz Çanta Temizliği

Beyaz Çanta Nasıl Temizlenir

Beyaz çantalar lekelenmeye daha meyilli olduğu için daha dikkatli temizlik gerektiriyor. Coronavirüs nasıl bulaşıyor ve yüzeylerden nasıl temizleniyor biliyoruz. Sabunlu su ve dezenfektan özellikli maddelerle silme yeterli oluyor. Çantaların hassas yüzeylerine zarar vermemek için beyaz çantayı hafif nemli, sabunlu su ile silebilirsin. Beyaz çanta temizliği adımlarının sonuncusu ise kurulama. Çantayı temiz bir mikrofiber bez ile silerek kurulamalısın.

 

Coronavirüs Korunma Yolları:

Valiz ve Çantanda Neler Bulundurmalısın?

Korona virüs belirtiler açısından biraz daha geç semptom verdiği için hemen teşhis edilemiyor. Korunma yöntemlerini iyi bilmek ve her an tedbirli olmak önem arz ediyor. Bu önlemleri madde madde sizin için sıraladık.

Pratik Temizleyiciler

Coronavirüs Türkiye sınırlarında görüldüğünden bu yana herkes çanta içinde pratik temizleyiciler bulundurmaya özen gösteriyor. Sen de çantanda antibakteriyel jel, dezenfektan sıvı, en az 60 derece alkole sahip bir kolonya veya antibakteriyel mendil bulundurabilirsin.

Yüzey Temizliği

Coronavirüs nerelerde bilmediğimiz için özellikle toplu taşıma gibi sirkülasyonun fazla olduğu alanlarda yüzeylere dokunurken mendil kullanmalı, asansör tuşlarına, kapı kollarına mendil ile dokunmalısın.

Kişisel Önlemler

Hapşırırken ve öksürürken ağzını muhakkak tek kullanımlık bir mendil ile kapatmalı ve çantanda paket, kağıt mendillerden de bulundurmalısın.

 

Pratik Çözümlerle Önlemini Al

Pratik Çözümlerle Önlemini Al

Coronavirüs kuluçka süresi yüzeylere göre değişiklik gösteriyor. Karton kolilerde 8-9 saate kadar virüsün canlı kalabildiği belirtiliyor. Bu nedenle evine gelen kutuyu, alışveriş paketlerini de dezenfekte etmeyi ihmal etmemelisin. Dışarıda bu tip ürünlere dokunurken eldiven kullanabilirsin. Çantanda tek kullanımlık plastik eldiven bulundurabilir, farklı yüzeylerde virüs bulunmasına karşı önlemini alabilirsin. Yine suya ulaşabileceğin yerlerde elini temizleme için çantada taşınabilen kağıt sabunlardan almayı da tercih edebilirsin.

 

Coronavirüs nedir artık hepimiz biliyoruz, etkili korunma yöntemleri hakkında bilgi sahibiyiz. Coronavirüs haritası genişledikçe bilgilerimiz ve deneyimlerden edindiğimiz koruyucu yöntemler de artıyor. Sen de kendi çabalarınla tedbir alarak kişisel hijyenini sağlayabilirsin.

Valiz Dünyası olarak tüm operasyon süreçlerimizde coronavirüs önlemleri kapsamında fabrikamız ,çalışma ofislerimiz ve ürün depolarımız düzenli olarak insan sağlığına zararsız içerikler kullanılarak dezenfekte ediliyor.

Üretimin her aşamasındaki her çalışanımız maskeli ve eldivenli şekilde üretim yapmakta.

Ürünlerimiz kolilenmeden önce 80 dereceli alkol ile silinip paketlenmektedir. O nedenle gönül rahatlığı ile Valiz Dünyası güvencesi ile alışveriş yapabilirsin. En moda ve kullanışlı valiz , cüzdan ve çantaları güvenle sipariş vermek için web sayfamızı incele. Sen evde kal online alışverişin tadını çıkar.

Blog Son Eklenenler
OX Luggage Factory
Turkey's Suitcase - Luggage Factory
Devamını Oku
29.06.2021
Laptop Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Laptop çantası alırken nelere dikkat etmeliyiz gibi merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar..
Devamını Oku
23.06.2021
Hakiki Deri Cüzdan Nasıl Anlaşılır?
Binlerce cüzdan arasından istediğiniz gibi hakiki deri cüzdanları nasıl ayırt edebileceğinize dair merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar...
Devamını Oku
21.06.2021
Deri Cüzdan Seçiminin Püf Noktaları
Deri cüzdan seçiminin püf noktaları ve deri cüzdan seçerken değerlendirmemiz gereken kriterler gibi merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar...
Devamını Oku
16.06.2021
YHT Bagaj Kuralları Nelerdir?
YHT seyahatlerinde bagaj kuralları nelerdir, trende evcil hayvan taşınabilir mi gibi merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar...
Devamını Oku
14.06.2021
Seyahat Çantası Nasıl Hazırlanır?
Seyahate çıkarken çantamızı nasıl hazırlarız ve çanta hazırlarken liste yapma, kıyafetleri gözden geçirme gibi aşamalar hakkında merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar..
Devamını Oku
09.06.2021
Sırt Çantası Nasıl Yıkanır?
Sırt çantası nasıl temizlenir ve yıkanır gibi merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar...
Devamını Oku
07.06.2021
Plaj Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir?
Plaj çantası hazırlarken içinde neler olmasına dair merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar...
Devamını Oku
31.05.2021
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.