x
Deri Cüzdan Seçiminin Püf Noktaları
16.06.2021

Deri Cüzdan Seçiminin Püf Noktaları

Deri cüzdanlar günümüzün en fazla tercih edilen zamansız seçenekleri arasında yer almaktadır. Her biri modaya uyumlu olarak tasarlanan deri cüzdanları seçerken ise bazı özel ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir.

 

Ham derileri işleyebilmek için farklı tabaklama yöntemlerinden destek alınır. Yöntemlerden yararlanılırken fiziksel ve kimyasal işlemlere tabi tutulur. Deri endüstriyel bir ürün olarak kullanılabilir hale sokulur. İşlemler neticesinde deri olan ham madde, farklı şekillere girebilecektir.

 

Gerçek deri cüzdanlarda kendine has doğal özellikler yer alır. Satın alım esnasında ilk etapta bu özellikler kontrol edilmelidir. Gerçek bir deri ile suni deri arasında büyük farklılıklar yer alır.

 

Gerçek derilerin he bir noktasında ayrı bir desen ve yüzey detayları vardır. Suni derilerde her doku aynı gözükür. Gerçek deri üzerindeki zarımsı tabaka dikkat çekici ayrıntılar arasındadır. Deriyi katladığınız zaman tabaka daha fazla öne çıkmaya başlar.

 

Suni deri cüzdanlarda plastik kokusu hakimdir. Gerçek deride bu tarz kokular oluşmaz. Gerçek deriyi ateşe tuttuğunuz zaman hemen yanmaz. Suni deriler saniyeler içerisinde yanacaktır. Bu adımları göz önünde bulundurduktan sonra işin ihtiyaç kısmına geçilmelidir.

 

İstek ve İhtiyaçlarınız Neler?

 

İşlevsel bir cüzdana sahip olabilmek için deri cüzdanın boyutlarına ve ceplerine bakmalısınız. Bazı deri cüzdanların sadece kağıt para koyma haznesi vardır. Bazı modellerde ise kartlık bölümleri de yer alır.

 

Cüzdanı hangi yoğunlukta, hangi amaçlar için kullanacağınızı satın alım işlemi öncesinde mutlaka net bir şekilde belirlemelisiniz. Böylelikle satın aldığınız ürünü işlevsel bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Renk Tercihleri

 

Deri cüzdanlar arasında farklı renk ve desen seçenekleriyle karşılaşabilirsiniz. Ürünlerin her biri farklı stillere hitap edebilecek şekilde tasarlanarak sizlere sunulmaktadır. Bu sebeple, günlük giyim tarzınızı göz önünde bulundurmalısınız.

 

Doğru seçilmiş bir cüzdan şık stillerin en önemli tamamlayıcıları arasında yer alır. Tarzınıza ufak bir hareketlilik kazandırmak ve uyumluluğunu öne çıkarabilmek için renk ve model uyumluluğuna dikkat etmelisiniz.

 

Ürün Yapısı

 

Ürünlerin tasarımının hafif, dayanıklı ve yumuşak olması gerekir. Kolay deforme olmayacak yapıdaki deri cüzdanları seçmeniz de uzun bir kullanım imkanı elde edebilmeniz açısından son derece önemlidir.

 

Deri hassas bir malzeme olduğundan dolayı kalitesiz bir ürün kullanıldığı zaman kısa süre içerisinde kullanılmayacak hale gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Kanserojen madde içermeyen ve insan sağlığı açısından herhangi bir problem teşkil etmeyen modellere de yönelmeniz gerekir.

 

Cüzdan kullanırken öncelikli olarak ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Nakit parayı, banka kartlarına göre daha fazla kullanıyorsanız kredi kartlığı bölümleri geniş olan ve çok fazla yer kaplayan modellerden uzak durabilirsiniz. Eğer tam tersi bir durum söz konusuysa kart koyulabilecek bölümleri çok fazla ve geniş olanları seçebilirsiniz.

 

Alternatif olarak kağıt para bölümleriyle öne çıkan bir deri cüzdanı seçebilir ve yanınızda ufak bir kartlık da taşıyabilirsiniz. Seçim tamamen sizin istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenmektedir. Günümüzde birbirinden farklı markalar tarafından farklı amaçlara yönelik deri cüzdanlar üretilmektedir.

 

Deri cüzdanınızı bu ayrıntıları göz önünde bulundurarak seçtiyseniz düzenli aralıklar ile temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Ayrıca cüzdanda gereksiz eşyaları bulundurarak şişmesine de sebep olmamalısınız. Şişkin olan cüzdanlar derinin dokusunu kısa bir süre içerisinde bozmaya başlayacaktır.

 

Kesici ve sivri olan aletleri de cüzdanınızda barındırmamalısınız. Anahtar gibi sert yapıdaki parçalar kolayca cüzdanınızın deforme olmasına sebebiyet verecektir. Sivri ve sert maddelerden kesinlikle uzak durmalısınız. Düzenli ve doğru bakım neticesinde uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanabileceğiniz cüzdanlara sahip olabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
OX Luggage Factory
Turkey's Suitcase - Luggage Factory
Devamını Oku
29.06.2021
Laptop Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Laptop çantası alırken nelere dikkat etmeliyiz gibi merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar..
Devamını Oku
23.06.2021
Hakiki Deri Cüzdan Nasıl Anlaşılır?
Binlerce cüzdan arasından istediğiniz gibi hakiki deri cüzdanları nasıl ayırt edebileceğinize dair merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar...
Devamını Oku
21.06.2021
Deri Cüzdan Seçiminin Püf Noktaları
Deri cüzdan seçiminin püf noktaları ve deri cüzdan seçerken değerlendirmemiz gereken kriterler gibi merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar...
Devamını Oku
16.06.2021
YHT Bagaj Kuralları Nelerdir?
YHT seyahatlerinde bagaj kuralları nelerdir, trende evcil hayvan taşınabilir mi gibi merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar...
Devamını Oku
14.06.2021
Seyahat Çantası Nasıl Hazırlanır?
Seyahate çıkarken çantamızı nasıl hazırlarız ve çanta hazırlarken liste yapma, kıyafetleri gözden geçirme gibi aşamalar hakkında merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar..
Devamını Oku
09.06.2021
Sırt Çantası Nasıl Yıkanır?
Sırt çantası nasıl temizlenir ve yıkanır gibi merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar...
Devamını Oku
07.06.2021
Plaj Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir?
Plaj çantası hazırlarken içinde neler olmasına dair merak ettiğiniz her şey blog yazımızda yer almaktadır. Keyifli okumalar...
Devamını Oku
31.05.2021
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.