x
En sağlam Valiz Nasıl Seçilir ?
03.12.2023

En sağlam Valiz Nasıl Seçilir ?

Valiz alırken Nelere  Dikkat Etmelisin?

Kısa ya da uzun süreli seyahatlerde kurtarıcı bir eşya olarak kullanılan valizler , artık her evde bulunuyor.  Valizler sayesinde gidilecek noktaya, eşyalar daha rahat şekilde taşınabilir. Tatil ve iş seyahatlerinde kolaylaştırıcı bir eşya olarak dikkat çeken valizler, beklentiye ve eşya miktarına göre farklı boyutlarda tercih edilir. Özellikle de farklı şehirde okuyan öğrencilerin en sık kullandığı ürünlerden biridir.

 

Valizler dayanıklı ve kaliteli malzemelerden seçildiğinde muhteşem bir alışveriş yapılmış olur. Peki sadece kaliteye mi önem vermek gerekir? Valiz alırken aklınızdaki soru işaretine son vermek için bu yazıdaki bilgilere ihtiyacın olabilir.

Kendine en uygun valizi seçmek için önerilerimize kulak verirsen, hem ekonomik hem de ergonomik açıdan nokta atışı bir seçim yapabilirsin. 

 

VALİZ ALIRKEN DİKKAT ETMEN 8  ÖNEMLİ NOKTA !

 

1

    1)  İdeal Boyda Olması

 

İhtiyaçlarına ve seyahat planlarına uygun valiz seçmek, alışverişini her bakımdan tamamlaman için önemlidir.

Örneğin günü birlik seyahat için kabin boy valiz yerine büyük boy valiz tercih etmen yanlış bir tercih olabilir. Veya tam tersi uzun süreli bir tatilin için büyük boy valiz yerine küçük boy tercih etmek gibi.

Sonuc olarak uygun boyutta valiz tercih ederek bu süreci konforla tamamlayabilirsin.

 

2)  Valizin malzemesi ve Dayanıklılık .

Bilinçsiz valiz üreticileri genelde ucuza mal edebilmek için geri dönüşüm malzeme (hurda plastik) kullanırlar.

Son kullanıcı el , göz , ve dokunmayla anlayamayacağı bu durum, genellikle tüketicinin valizinin çok erken  kırılmasıyla ortaya çıkar.
 
 

Bu tarz durumların yaşanmaması için almış olduğunuz ürünün orijinal hammadde ile üretilip üretilmediğini , veya bazı testlerden geçip geçmediğini ürün üzerindeki etiketlerinden bakmanızı tavsiye ederiz .  

4 çeşit valiz üretimi olup bunlar ; ABS valiz , PC valiz , PP(silikon)  ve Soft-kumaş valizlerdir.

3 )Valiz tekerleği :

TPE hammadde ile üretilmeli Bunu anlayabilmeniz için tekerlere dokunduğunuzda çok sert olmaması gerekir. Valizi kullanırken teker sesi gelmemeli. Ayrıca Valiz boş iken 4 tekerinde eşit şekilde yere değdiğinden emin olunuz. Tekerlerden biri havada ise bu valizinizin tek tarafa dengesiz şekilde ağırlık yapacağını ve kullanım süresinin azalacağını unutmayınız

 

4) Valiz Fermuarı

Fermuarı açıp kapatırken , fermuar motorunun sessiz ilerlemesi gerekir. Fermuar dişleri arasındaki mesafe ne kadar sık ise fermuarınız o kadar sağlam demektir . 

 

5) Valiz Şifresi – Valiz Kilidi

Valizinizin şifre mekanızmasının uluslararası şifre olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde havaalanı güvenliğinin kontrol amaçlı valizinizin fermuarını kesmek zorunda kalabilir. Ülkemizdeki bir çok valiz üreticisi basit -ucuz valiz şifre mekanızması kullanmaktadır. 


 

 

valizin sağlam bir gövdeye , kaliteli dikişlere ve güçlü fermuarlara sahip olması da gerekir. Çünkü taşıyacağın eşyaların güvenle taşınması için valizin malzemesinin güçlü olmasına dikkat edilir.

6) Taşıma ve Tutma Sistemlerinin Güçlü Olması

Valizin taşıma ve tutma sistemleri, kullanım kolaylığı açısından dikkat edilmesi gereken bir özellik olmaktadır.

Tavsiyemiz Uzayabilen teleskopik Çekçek sap  kısmının alüminyum olmasıdır . Daha sağlam , daha estetik , daha hafif ve paslanmazdır.

 

 

7) Suya Karşı Dayanıklı Kalması

 

Kötü hava koşullarında , suya dayanıklı valiz kullanımı eşyalarınızı daha güvende tutacaktır.

valizin ve eşyaların korunması için suyu geçirmeyen özellikte olan modelleri seçmeye çalışabilirsin. Kumaş valiz yerine plastikten üretilmiş valizleri tercih edebilirsin. Suya dayanıklı birbirinden güzel model valizler , Valiz dünyasında seni bekliyor.

8) Beğeneceğin Rengi ve Modeli Taşımalısın

 

Tarzını yansıtacak modeller ve renkler valizdunyasi nda seni bekliyor

 
 
 
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.