x
Kaliteli Bavul Nasıl Anlaşılır?
24.03.2021
Faydalı Bilgiler

Kaliteli Bavul Nasıl Anlaşılır?

Çok sık seyahat ediyorsanız kaliteli ve uzun ömürlü bir bavul almalısınız. Bavullar sık sık değiştirilen ve alınan ürünler olmadıkları için satın alındıktan sonra uzun yıllar boyunca kullanılmalıdır. Bu sebeple, seçim esnasında dikkat etmeniz bazı detaylar vardır. Aşağıdaki detaylara dikkat ederek kaliteli ve işlevsel bir bavula sahip olabilirsiniz.

 

-Ürünler kalıp olarak ağır yapıya sahip olmamalıdır. Bazı bavullar boşken de yüksek ağırlığa sahip olabilir. İskelet kısmı hafif olan ürünler sizlere ekstra bir ağırlık yansıtmaz ve gereksiz enerji harcatmaz.

-Kaliteli bir bavul seçebilmek için boyutlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Gittiğiniz yerlerde uzun süre boyunca kalacaksanız ve sık seyahat ediyorsanız büyük boyutlu olan ürünlere yönelebilirsiniz. Tam tersi durumlar söz konusu olduğu zamanlarda kabin boylu olanları seçebilirsiniz.

-Ürünlerin yapılarının rahatlık ve uzun vadeli kullanım için uygun olması gerekir. Bu durumun sağlanabilmesi için kaliteli ve güvenilir markaların tercih edilmesi son derece önemlidir. Sert bavullar yerine daha yumuşak yapıdaki bavulları kullanabilirsiniz. Yumuşak olanlar daha fazla eşyayı güvenilir şekilde taşıyabilmenize imkan sağlar.

-Ürünlerin nem ve suyu geçirmemesi önemlidir. Bunun için üretildikleri kumaşların incelenmesi gerekir. Su ve nem geçiren kumaşa sahip bavullar kullanım esnasında özellikle yağışlı havalarda büyük sorunlar yaşamanıza sebebiyet verebilir.

-Valizlerin körüklü olması ekstra yer elde edebilmenizi sağlar. Bu sayede ikinci fermuar kısmını açarsanız geniş bir alana daha fazla eşyayı ve aksesuarı yerleştirebilirsiniz.

-Bavulların dikişleri, kumaş ve genişlik kadar önemlidir. Ne kadar geniş bir ürün satın alırsanız alın, dikişler sağlam olmadığı zaman genişliğinin pek bir önemi kalmaz.

-Bir diğer önemli ayrıntı ise ürün sapı kısmıdır. Kalitesiz ürünlerin sapları kısa süre içerisinde kırılabilir ve büyük problemlere yol açabilir. Sap yüksekliğini de boyunuza göre ayarlayabilirsiniz. Bunun için kaliteli şekilde tasarlanan ve ayarlanabilir özelliklere sahip olan ürünleri seçmelisiniz.

 

Bu tarz ayrıntılar bir ürünün kalitesini gösteren detaylardır. Fakat seçim yapılacağı zaman müşterileri tarafından olumlu geri dönüşler alan firmaları tercih etmelisiniz. Güvenilir markalara ait ürünlerin dikiş kısımları ve kumaşları uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz özelliklere sahiptir.

 

İhtiyaçlara Göre Bavul Modelleri Nelerdir?

 

Ahşap, kumaş ve termoplastik gibi malzemelerle bavullar üretilebilir. Genel olarak dörtgen şekilde olan sert plastikten veya deriden üretilen bu ürünler arasında organik karışımlar içeren modeller de vardır. Dayanıklı ve hafif malzemeler arasındaki vinil ile tasarlanan bavulları seçerken kullanım alanlarını göz önünde bulundurmanız yeterlidir.

 

Hemen hemen aynı amaçlar için kullanılsa da bavul seçerken boyutlar büyük bir öneme sahiptir. Bavul boyutları gidilecek mesafe ve gittiğiniz yerde kalacağınız süreye göre belirlenmelidir. Bunun dışında anahtar veya şifreleme yöntemi ile kilitlenen bavul çeşitleri de vardır.

 

Üretimlerinde yer alan malzemeler ve çeşitli kilitleme yöntemleri açısından farklı türlere sahip ürünler bulabilmeniz mümkündür. El bagajı olarak taşıyabileceğiniz ve kabin boy olarak adlandırılan bavullar da mevcuttur. Son derece işlevsel ve kullanışlı olan bu bavullar özellikle kısa mesafeler için önemlidir.

 

Uçaklarda belirli ağırlık sınırı olduğundan dolayı sınırın aşılmaması ve ekstra ücret ödenmemesi için bu tarz bavulları kullanabilirsiniz. Özellikle kısa süreli hafta sonu tatilleri ya da kısa süreli iş seyahatlerinde el bagajı olarak kullanabileceğiniz kabin boylu ürünlere yönelebilirsiniz. Doğru ve kaliteli ürünleri seçtikten sonra seyahatlerinizi daha konforlu bir hale getirebileceğiniz gibi aynı zamanda ürünleri uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.