x
Mükemmel Kamp İçin Eksiksiz Kamp Malzemeleri Listesi
09.08.2020
Faydalı Bilgiler

Mükemmel Kamp İçin Eksiksiz Kamp Malzemeleri Listesi

Kamp yapacağınız zaman, doğada evinizde bulduğunuz konforu ve huzuru bulmak istiyorsanız,  bazı kamp malzemelerini yanınızda bulundurmalısınız. Kampa giderken yanınıza alacağınız ürünleri seçerken her zaman dayanıklı ve işlevsel olmalarına özen göstermelisiniz.

 

Çadır

 

Kampın olmazsa olmaz malzemeleri arasında ilk sırada çadır yer alır. Doğadayken barınma ihtiyacınızı çadır sayesinde giderebilirsiniz. Çadır seçerken, yağışlara ve rüzgara dayanıklı olanlara öncelik vermelisiniz.

 

Uyku Tulumu

 

Kamp çadırında uyurken sizi sarabilecek bir üründür. Uyku tulumu tercih ederken hangi mevsimde kamp yapacaksanız ona göre hareket etmelisiniz.

 

Mat

 

Mat sayesinde uyurken topraktan gelebilecek soğuğu engelleyebilirsiniz. Rahatça uyuyabilmenizi sağlayan matları yanınıza mutlaka almalısınız. Uyku tulumu tek başına çoğu zaman yeterli olmayacaktır.

 

Kamp Sandalyesi

 

Akşam saatlerinde ateş yaktığınız zaman rahatça kamp sandalyesinde oturarak ateşin etrafında oturabilirsiniz. Kamp sandalyesiyle yemeğinizi yiyebilir ve kahve keyfinizi yapabilirsiniz. Bu sandalyeler son derece konforlu ve eğlenceli vakit geçirebilmenizi sağlar.

 

Soğutucular

 

Soğutucu ürünleri sayesinde yanınızda buz bulundurabilir ve gıdaları soğuk tutabilirsiniz. Yaz aylarında kamp yapmak istiyorsanız, içeceklerinizi ve yiyeceklerinizi daha serin tutabilmek için uygun boyutlarda bir soğutucuyu yanınızda taşıyabilirsiniz.

 

Fener ve Lamba

 

Kamp yaparken sık sık ışık problemi yaşayabilirsiniz. Özellikle geceleri ışık sorunları yaşamamak için yola çıkmadan önce mutlaka uygun bir fener veya lambayı da yanınıza almayı unutmamalısınız.

 

Baton

 

Kamp yaparken yürüyüş de yapmak istiyorsanız, sizlere destek olabilecek batonları tercih edebilirsiniz. Size destek sağlayabilecek batonlar aktivite esnasında düşme ve kayma gibi tehlikelere karşı sizi koruma altına alır.

 

Çakı ve Bıçak

 

Kamptayken mutlaka yanınızda çakı ve bıçak gibi kesici aletler bulundurmalısınız. Bu eşyalara günün farklı saatlerinde ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

Kıyafetler

 

Hava şortlarına uyum sağlayarak kamp yapmalısınız. Gece geç saatlerde üşümemek için hazırlıklı olmalısınız. Bunun için termal içlikleri kullanabilirsiniz. Termal içliklerin üzerine pantolon, mont, t-shirt gibi ürünleri giyerek ekstra koruma elde edebilirsiniz.

 

Ayakkabı

 

Kampa giderken mutlaka uygun bir ayakkabı seçmelisiniz. Mevsim ve gideceğiniz kamp alanına göre ideal olabilecek bir ayakkabı seçerseniz, zeminden kaynaklanabilecek sorunları minimum seviyelere indirmiş olursunuz. Bunun için outdoor ayakkabıları inceleyebilirsiniz.

 

Çanta

 

Kamp malzemelerinizi yanınızda taşıyabilmek için ideal boyutlarda bir kamp çantasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Kamp çantaları, kamp yapacak kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

 

İlk Yardım Seti

 

Kamp esnasında başınıza neler gelebileceği tam olarak bilemeyebilirsiniz. Her türlü kötü senaryoya karşı mutlaka yanınızda bir ilk yardım seti olması gerekir. Kamp alanındayken sağlık merkezlerine uzaklığınızı veya yakınlığınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu sebeple, keyifli bir kamp deneyimi için ilk önce güvenliğinizi en iyi şekilde sağlamalısınız.

 

Gıdalar

 

Kamp alanında yemek yenilebilecek özel alanlar genellikle vardır. Ancak yaşanabilecek tüm aksiliklere karşı yanınıza birkaç kutu konserve almanız size büyük bir fayda sağlayabilirsiniz. Çadır tatili için gerekli malzemeler arasında gıdaların da yer aldığını asla unutmamalısınız. Yemek pişirilecek özel bir kamp planlanıyorsa temel gıda ürünleriyle birlikte yağ, tuz, sirke ve baharat gibi ürünleri de yanınıza almalısınız.

 

Çöp Poşetleri ve Kilitli Poşetler

 

Kamp bittiği zaman kullanabileceğiniz çöp poşetlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Tatil yaptığınız alanı temiz bırakmak ve hijyen sorunları yaşamamak için yanınıza yeterli miktarda çöp poşeti almanızda fayda var. Kilitli poşetleri de gıdalarınızı saklamak, kirli ya da ıslak kıyafetlerinizi depolayabilmek için kullanabilirsiniz. Kamp tatili yaparken çevreye zarar vermemek ve kendi özel hijyeninizi sağlayabilmek için bu ayrıntıya son derece dikkat etmelisiniz. İdeal boyutlarda ve sayıdaki poşetlerle temiz bir tatil geçirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.