x
Kış Bavulu Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?
29.03.2021
Faydalı Bilgiler

Kış Bavulu Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kışın soğuk havalarda kendinize özel bir bavul hazırlıyorsanız bazı özel detaylara dikkat etmelisiniz. Ayrıntıları göz önünde bulundurarak bu süreçte işinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

 

Planlama

 

Kış bavulu hazırlarken kalın kıyafetlere sık sık ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Ancak seyahatinizin kaç gün süreceğini göz önünde bulundurmalısınız. Yalnızca hafta sonu için ya da birkaç günlüğüne ufak bir kaçamak planlıyorsanız buna göre hareket etmelisiniz.

 

Gideceğiniz bölgede her gün kıyafet değiştirip değiştirmek istemediğiniz de önemlidir. Bavul hazırlamadan önce ufak bir liste yaparak planlı olursanız daha avantajlı duruma geçebilirsiniz.

 

Kıyafetler

 

Öncelikle kaç adet üst ve kaç adet alt kıyafete ihtiyaç duyduğunuzu planlamalısınız. Birkaç günlük tatil planlıyorsanız kalacağınız gün kadar kazak veya gömlek gibi kıyafetler yeterli olacaktır. Kısa süreli seyahatler için farklı kombinler oluşturabileceğiniz 1-2 pantolonu yanınıza almanız gerekebilir.

 

Çamaşırlar

 

Günlük düzeninizde ne kadar çamaşıra ve çoraba ihtiyaç duyuyorsanız ilk olarak bunu göz önünde bulundurmalısınız. Kişisel hijyeniniz sizi güvende hissettirebileceğinden dolayı bu ayrıntıyı asla atlamamalısınız. Bavul kenarındaki boş kısımlara, ceplere veya iç ceplere çoraplarınızla çamaşırlarınızı koyabilirsiniz. Kış tatillerinde seçeceğiniz çorapların ısınızı koruyabilmesi için kalın olmasını da tercih edebilirsiniz.

 

Botlar ve Ayakkabılar

 

Kış mevsiminde ihtiyaç duyulan botlar aynı zamanda bavulunuzda çok fazla yer kaplıyor olabilir. Yalnızca 1-2 günlüğüne tatile gidiyorsanız yanınıza yedek bot almanız gerek olmayabilir. Eğer bu konuda kararsız kalıyorsanız sağlamlığına güvendiğiniz ve giymekten keyif aldığınız bir çift botu giyerek yola çıkmanız yeterlidir.

 

Kişisel Bakım ve Hijyen Malzemeleri

 

Kişisel hijyen malzemeleri için kendinize ait olabilecek bir kozmetik çantası kullanabilirsiniz. Çantanın iç kısmına seyahat boyutlarına sahip şampuan, duş jeli, saç kremi ve diş fırçası yerleştirebilirsiniz. Ayrıca deodorant gibi genel hijyen malzemelerini çantanın içerisine koyduğunuz zaman dağılmasını da engelleyebilirsiniz. Seyahat boy kişisel temizlik ürünleri özellikle uçaklarda sizlere ek sıvı kontenjanı oluşturur ve ağırlıktan tasarruf elde etmenizi sağlar.

 

Aksesuarlar ve Takılar

 

Oluşturmak istediğiniz kombinlerinize uygun birkaç farklı takı ya da aksesuar seçmeniz yeterlidir. Bu aksesuar ve takılarınızı ufak bir kutuyla kozmetik çantanıza da koyabilirsiniz. Bu tarz aksesuarlar ufak boyutlarda olduğu için kaybolmasını ve dağılmasını önleyebilmek için mutlaka ufak bir kozmetik çantası veya başka bir çanta içerisine koymaya özen göstermelisiniz.

 

Kıyafetler Nasıl Katlanmalı?

 

Kışlık kıyafetler hacim açısından çok fazla yer kaplayabilir. Bu sorunu engelleyebilmek için kıyafetlerinizi uygun bir yöntem kullanarak katlamalısınız. Böylelikle kırışmalarını engelleyebilir ve seyahat ederken ütü yapmak gibi işlerle uğraşmak durumunda da kalmamış olursunuz. Kıyafetlerinizi çok fazla katladığınız zaman kırışmalarına sebep olabilirsiniz. Kış bavulları içindeki alanı mümkün olabilecek en verimli biçimde kullanabilmek için kıyafetlerinizi rulo şeklinde sarabilirsiniz. Kırışma sorunu yaşayabilme ihtimali düşük olan kıyafetlerinizi bavulunuzun en alt kısmına, kolay kırışanları ise üst bölümlere yerleştirebilirsiniz.

 

Bu ayrıntılar dışında atkı, bere, eldiven gibi kış aylarında sizi soğuktan koruyabilecek aksesuarlarınızı yola çıkarken üzerinize giymeyi deneyebilirsiniz. Bu tür küçük ayrıntı gibi gözüken eşyalarınız bir araya geldiği zaman çok fazla yer kaplıyor olabilir. Bu sebeple, en azından biraz daha fazla alan kazanmak adına bazı kıyafetleri ve aksesuarları üzerinize giyebilirsiniz.

 

Birkaç günlük bir seyahat planlıyorsanız, gideceğiniz yerin hava durumuna da bakmayı unutmamalısınız. Belki yanınıza alacağınız bir kıyafete hava şartlarında ihtiyacınız olmayabilir. Seyahat öncesinde yapılabilecek bu tür ufak araştırmalar sayesinde bavulunuzda gereksiz yer kaplayacak eşyalardan pratik bir şekilde kurtulmuş olursunuz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.