x
Plaj Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir?
31.05.2021
Tatil

Plaj Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir?

Yaz aylarının sıcağından kurtulmak isteyenler plajlarda vakit geçirmeyi tercih ediyor. Yaz tatilini keyifli ve rahat bir şekilde geçirebilmek için ise çantanın doğru şekilde hazırlanması gerekiyor. Güneş ışınlarından sizi koruyabilecek kremler, bronzlaştırıcılar ve güneş sonrası bakım sütleri gibi önemli parçalar dışında bazı kıyafetleri de yanınıza almanız gerekiyor. Plaj çantasında olması gerekenleri önceden belirleyerek konforlu bir şekilde plajda vakit geçirebilirsiniz.

 

Yedek Mayo ve Bikini

 

Plaj çantasında olması gerekenler arasında ilk sırada yedek mayolar ve bikiniler yer alır. Islak bir mayo ile durmanız sağlığınız açısından doğru bir hareket olmayabilir. Ayrıca mayo ve bikini değiştirmeniz hijyen açısından da son derece önemlidir. Tatilde ufak da olsa rahatsızlık yaşamak istemiyorsanız çantanızda mutlaka yedek bikini veya mayo bulundurmalısınız.

 

Havlu

 

Plajda vakit geçirirken en fazla ihtiyaç duyacaklarınız arasında havlular bulunur. Yanınızda 2 adet havlu bulundurmanız sizler için yeterli olabilir. Havlulardan birisini güneşlenmek için kullanırken diğerini şezlong veya denizden ya da havuzdan çıktığınızdan kurulanmak için değerlendirebilirsiniz.

 

Pareo ve Plaj Elbiseleri

 

Denizden ya da havuzdan çıktıktan sonra rahat bir şekilde dolaşmak istiyorsanız plaj elbiselerine ya da pareolara çantanızda yer açmalısınız. Bu parçaların her birinden sadece bir adet yanınızda bulundurmanız yeterli olabilir.

 

Güneş Kremi

 

Cildinizi güneşten kaynaklanabilecek zararlı ışınlara karşı korumak istiyorsanız mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kremini yanınıza alarak keyifli ve rahat bir tatil geçirebilirsiniz. Güneşten gelecek olan UV ışınlarına karşı cildinizi koruyan bu kremler arasında seviyelerine göre farklı türler bulunur. Siz de cildinize uygun kremi satın alarak plaj çantanıza koyabilirsiniz.

 

Dudak Kremi

 

Dudak kremleri de en az güneş kremleri kadar önemlidir. Cildiniz kadar dudaklarınızı da güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma altına almalısınız. Dudaklar aynı zamanda deniz ve havuz suyundan da kolayca etkilenebilecek yapıya sahiptir. Dudaklardaki kuruluk, tahriş ve ileri seviyede yaraların olmaması için plaj çantanızda mutlaka dudak kremi bulundurmanız gerekir.

 

Güneş Gözlüğü

 

Plaj için kullanabileceğiniz çantanızda mutlaka güneş gözlüğüne de yer ayırmalısınız. Yaz aylarının sıcaklarında güneşin zararlı ışınlarından korunabilmek, en az cilt ve dudak sağlığı kadar gözler için de önemlidir. Gündelik hayatınızda yanınızdan ayırmak istemediğiniz gözlüğünüzü tatile giderken de yanınızda bulundurmalısınız.

 

Şapka

 

Yer aldığınız tatil bölgesinde deniz veya havuz kenarında şemsiyeler olsa bile her zaman boş bulabilmeniz mümkün olmayabilir. Bu sebeple, sıcaklığın yüksek olduğu tatil bölgelerinde başınıza güneş geçmemesi ve sorun yaşamamanız için şapkalardan yardım alabilirsiniz. Plaj modasını yansıtabilecek özel tasarımlı şapkalar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Şapka kullanarak sadece başınızı değil, aynı zamanda yüz ve göğüs bölgeniz ile birlikte ensenizi de koruma altına alabilirsiniz.

 

Saç Tokası

 

Özellikle kadınların plaj çantalarında yer alması gereken saç tokaları, denizde veya havuzda birbirine girebilecek olan saçlarınızı koruyabilmeniz için gereklidir. Suyun içinde ya da dışarı çıktığınızda saçlarınızla vakit kaybetmek istemezseniz yanınıza saç tokası almayı deneyebilirsiniz.

 

Plaj Terliği

 

Otelde ya da yazlıkta tatil yapmayı düşünüyorsanız, terlikler zaten büyük bir ihtimal ile ayaklarınızda olacaktır. Fakat araba ile günü birlik plaja gitmeyi düşünüyorsanız terliğinizi mutlaka çantanıza koymalısınız.

 

Vakit Geçirebileceğiniz Diğer Parçalar

 

Serinletici etkiye sahip ufak tefek yiyecekler, kulaklık, dergi ve kitap gibi eşyalarınızı da çantanıza koyabilirsiniz. Güneşin altında keyif yaparken vakit geçirebileceğiniz bu parçalar sayesinde daha keyifli bir şekilde vakit geçirmeye başlayabilirsiniz. Günün uzun olabileceğini ve eğlenmeniz gerektiğini unutmadan plaj çantanızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.