x
Tatile çıkarken valizinizde neler olmalı?
25.02.2020
Tatil

Tatile çıkarken valizinizde neler olmalı?

Yıl içerisinde tek seferlik ve birkaç günlük dahi olsa dinlenebileceğiniz bir tatile çıkma ihtiyacı hissediyor olabilirsiniz. Yanınıza almanız gereken eşyaları eksiksiz bir şekilde belirlediğiniz zaman tatilinizin her zamankinden daha keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için çıkacağınız tatilin türüne göre hareket etmeniz yeterlidir.

 

Kamp Tatili

 

Kamp tatili için geniş sırt çantaları ve geniş iç hacme sahip valizlerden yararlanabilirsiniz. Mat, uyku tulumu, el feneri, çakmak, yedek pil, diş fırçası, battaniye, sinek kovucu ve termos gibi gereçler yanınıza mutlaka almanız gerekenler arasındadır. Ayrıca ekstra çorap, t-shirt, terlik ve güneşli günler için güneş kremiyle şapka almayı da tercih edebilirsiniz. Kampa giderken hem yazlık hem kışlık kıyafetleri yanınıza almanız daha doğru bir tercih olacaktır.

 

Yaz Tatili

 

Mayo, terlik ve havlu valizinizde yer alması gereken ilk parçalardandır. Şort, t-shirt, gömlek, elbise, güneş kremi ve gözlüğü, nemlendirici, şarj aleti, kişisel bakım ürünleri, iç çamaşırları ve vaktinizi müzik dinleyerek geçirebilmek için ufak boyutlara sahip bir kulaklığı da yaz tatili için hazırlayabileceğiniz valizinizde bulundurabilirsiniz.

 

Termal Tatil

 

Bedeniniz ve ruhunuz için yararlı olan tatiller arasındaki termal tatiller, yıl içerisinde yorgun düşen vücudunuzu toparlayabilmenizi sağlar. Daha önce termal tatil yapmadıysanız, yanınıza bir hayli fazla eşya almak istiyor olabilirsiniz. Ancak günlerinizi SPA ve saunada geçireceğiniz için çok fazla eşyaya ihtiyacınız olmaz. Havlu, mayo, lif, topuk taşı, masaj aleti, keseler, nemlendirici, saç bakım ürünleri ve birkaç parça kıyafet yeterlidir.

 

Mavi Tur Tatili

 

Hayatınız boyunca asla unutamayacağınız güzel anılarla döneceğiniz mavi tur yolculukları, birçok kişinin hayallerini süsler. Gün boyunca koylarda yepyeni rotalar keşfedebileceğiniz tur sırasında abartı kıyafetlere ve aşırı kalabalık valizlere ihtiyacınız olmayacaktır. Bu sebeple, topuklu ayakkabı yerine terlik ve spor ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Gün boyu deniz ve güneşle birlikte olacağınızdan dolayı mayo, güneş koruyucular, güneş gözlüğü, şapka, şort ve acil durumlar için ufak bir ilk yardım çantası götürebilirsiniz.

 

Kış Tatili

 

Senenin tam ortasında yorgunluğunuzu atabilmek için tercih edebileceğiniz kış tatillerine hazırlanmak diğer tatillere hazırlanmaktan biraz daha zorlayıcı olabilir. Tek valize sığmayan mont, kazak ve pantolonlarla birlikte valiz hazırlamak sizin için zor bir hale gelebilir. Ancak gereksiz eşyaları eleyerek kış valizinizi kolay bir şekilde hazırlayabilmeniz mümkün. Kazak, pantolon, sweatshirt, çorap, eldiven, atkı ve bere ile birlikte kişisel bakım ürünleri işinizi görecektir. Kayak tatili yapacaksanız bu eşyalara ek olarak kayak takımlarınızı alabilirsiniz. Bot gibi fazla yer kaplayan eşyaları valize koymak yerine yolculukta giymeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle daha az yer kaplayan parçaları valize koyabilir ve avantajlı duruma geçebilirsiniz.

 

Turistik Gezi Tatili

 

Doğal güzellikleri ve tarihiyle ön planda olan bölgeleri ziyaret edebilmenizi sağlayan turistik geziler, yeni dünyalar keşfedebilmeniz için size imkan tanır. Yurt dışı veya yurt içi fark etmeksizin sizi mutlu ettirebilecek bu tatillerde de valiziniz son derece önemlidir. Elinizde ağır ve birden fazla valiz taşımak istemiyorsanız, hazırlık yaparken bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Bu noktada en önemli ayrıntı gideceğiniz yerin hava durumunu göz önünde bulundurmanızdır. Çantanıza hangi kombinleri yapacağınız hesaplayarak eşyalarınızı yerleştirirseniz gereksiz kıyafetlerden kurtulmuş olursunuz. Her ihtimale karşı ufak tefek yedek parçalar taşıyabilirsiniz. Ancak genel olarak turistik geziler için yürüyüş ayakkabıları, yağmurluk, havalar sıcak olsa bile ince yapılı bir sweatshirt ve havlu taşıyabilirsiniz. Gideceğiniz bölgeye göre hareket ettiğiniz takdirde ekstra yer ihtiyacı hissetmeden valizinizi hazırlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.